Zabawa w teatr, czyli XII Przegląd Małych Form Teatralnych w przedszkolu „Baśniowa Kraina”

Dnia 30 marca w Przedszkolu Samorządowym „Baśniowa Kraina” odbył się XII Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych pod patronatem Starosty Wołomińskiego – Kazimierza Rakowskiego, Burmistrza Tłuszcza – Pawła Bednarczyka i Rady Rodziców. Celem przeglądu jest rozwijanie dziecięcej wyobraźni, wrażliwości na żywe słowo oraz pokonywanie tremy i nieśmiałości przez małych artystów. Tematem przewodnim konkursu były wiersze Juliana Tuwima, które ożyły na scenie i przeniosły wszystkich w świat marzeń i fantazji.

W atmosferze radości, zabawy i wspaniałej integracji między przedszkolami można było obejrzeć dzieci w przygotowanych przedstawieniach i podziwiać stroje oraz pomysłowość w interpretacji utworów. Wszystkie występy dostarczyły widzom wielu niezapomnianych wrażeń.

W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział następujące przedszkola:

Gminne Przedszkole w Jadowie z inscenizacją wierszy: „Zosia Samosia”, „Rycerz Krzykalski” i „Spóźniony słowik”

Przedszkole Samorządowe im. Króla Maciusia w Jasienicy prezentując wiersze: „Murzynek Bambo”, „Spóźniony słowik” i „Rok i bieda”

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kozłach z utworem „Spóźniony słowik”

Prywatne Przedszkole „Zuch” w Tłuszczu z „Zosią Samosią”

Oddział Przedszkolny w Zespole Szkół w Mokrej Wsi z inscenizacją „Abecadła”

Przedszkole Samorządowe w Mokrej Wsi z wierszem „Kotek”

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Urlach z wierszem „Murzynek Bambo”

Przedszkole Samorządowe „Baśniowa Kraina” w Tłuszczu z inscenizacją utworu: „Murzynek Bambo”

Wszystkich zachwyciła gra małych aktorów, którzy znakomicie i z humorem zagrali swoje role, bawiąc publiczność. Po burzliwych obradach werdykt mógł być tylko jeden – pierwsze miejsca przyznano wszystkim grupom aktorskim i bardzo słusznie, bo każdy występ był wyjątkowy. Na zakończenie uczestnicy przeglądu zostali nagrodzeni dyplomem i zabawką edukacyjną, a panie płytą Tluszczańskiej Orkiestry Dętej i długopisem. Serdecznie dziękujemy sponsorowi – Staroście Wołomińskiemu, panu Kazimierzowi Rakowskiemu za ufundowanie nagród, a Burmistrzowi Tłuszcza – panu Pawłowi Bednarczykowi i Radzie Rodziców za sfinansowanie słodkiego poczęstunku. Marzeniem naszego przedszkola jest dzielenie się i zarażanie pasją aktorską innych, dlatego jesteśmy wdzięczni wszystkim placówkom przedszkolnym, które wyraziły chęć udziału w naszym konkursie.

Grażyna Saks