Projekty DofinansowaneGmina Tłuszcz z lotu ptaka

Aktualności

''Znów wędrujemy ciepłym krajem...''
26 marca 2018

15 marca w Zespole Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu odbył się XIV Powiatowy Konkurs Poezji K. K. Baczyńskiego, w którym wzięli udział uczniowie z gimnazjów/ szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu  Powiatu Wołomińskiego. Uczniowie rywalizowali w 4 kategoriach: Recytacja, Poezja śpiewana, Życie i twórczość K.K. Baczyńskiego oraz Wizja plastyczna.

GIMNAZJA/ SZKOŁY PODSTAWOWE

W kategorii „Recytacja”
I miejsce- Jacek Borkowski- Gimnazjum im. C. K. Norwida w Radzyminie
II miejsce- Weronika Rajchert- Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyminie
III miejsce- Weronika Mierzwińska- Zespół Szkół w Jasienicy
Wyróżnienie: Gabriela Ryszawa- Szkoła Podstawowa im. W. Podkowińskiego w Mokrej Wsi
               Eryka Banasik- Szkoła Podstawowa im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce
               Nela Tocicka- Szkoła Podstawowa w Zagościńcu

W kategorii „Poezja śpiewana”
I miejsce- Aleksandra Kozłowska- Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu
II miejsce- Marlena Bujniak i Sebastian Marczyszyn- Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu
III miejsce- Klaudia Wiśniewska- Zespół Szkół w Postoliskach
Wyróżnienie: Julia Jaworska i Oliwia Szymańska- Szkoła Podstawowa im. ppłka pil. W. Pisarka w Radzyminie

W kategorii „Życie i twórczość”
I miejsce- Julia Kowalczuk- Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu
II miejsce- Wiktoria Szewczyk- Szkoła Podstawowa im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce
III miejsce- Elżbieta Miąsko- Szkoła Podstawowa im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce
Wyróżnienie: Natalia Skibniewska- Szkoła Podstawowa im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce
          Kinga Andrzejewska- Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu
          Gabriela Mędrzycka- Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu

W kategorii „Wizja plastyczna”
I miejsce- Marcelina Więch- Gimnazjum im. C. K. Norwida w Radzyminie
II miejsce- Julia Walęcka- Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Stryjkach
         Katarzyna Suchocka- Szkoła Podstawowa nr 1 w Jadowie
III miejsce- Antoni Ołówek- Zespół Szkół w Jasienicy
         Jakub Gryz- Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu
Wyróżnienia: Karolina Siuchta- Szkoła Podstawowa w Zagościńcu
               Aleksandra Kowalik- Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. W. Pisarka w Radzyminie
               Dominika Tońska- Szkoła Podstawowa im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w                    Strachówce
               Weronika Jusińska- Szkoła Podstawowa im. W. Podkowińskiego w Mokrej Wsi
               Krystyna Karpińska- Zespół Szkół w Jasienicy

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

W kategorii „Recytacja”
I miejsce- Magdalena Przybysz- Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu
II miejsce- Julia Wiśniewska- Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Wołominie
III miejsce- Iga Wiśniewska- Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Wołominie
Wyróżnienie: Dominika Szymańska- Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Wołominie
               Weronika Załęska- III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie
               Hubert Kowalski- Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Radzyminie

W kategorii „Poezja śpiewana”
I miejsce- Aleksandra Wojdyna- Zespół Szkół w Wołominie
II miejsce- Julia Kadaj, Magdalena Przybysz, Hubert Panasiewicz- Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu
III miejsce- Oliwia Jakubisiak, Hubert Panasiewicz- Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu

W kategorii „Życie i twórczość K. K. Baczyńskiego”
I miejsce- Iza Pólkowska- Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu
II miejsce- Oliwia Kacprzak- Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu
III miejsce- Aleksandra Górczak- Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Urlach
Wyróżnienie: Maciej Persona- Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Radzyminie
               Natalia Skonieczna- Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Radzyminie
               Piotr Orłowski- Zespół Szkół im. Prezydenta I. Mościckiego w Zielonce

W kategorii „Wizja plastyczna”
I miejsce- Julia Kur- Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Radzyminie
II miejsce- Katarzyna Niemyjska- Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Wołominie
         Anna Folman- III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie
III miejsce- Anna Dudzik- Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu
          Aleksandra Wiśniewska- III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie
Wyróżnienie: Dominika Szymańska- Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Wołominie
              Eliza Podwysocka- Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu
                        Michał Beczek- Zespół Szkół im. Prezydenta I. Mościckiego w Zielonce
              Milena Kokoszka- I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 11 Eskadry Myśliwskiej w                      Wołominie
             Martyna Kamińska- I Liceum Ogólnokształcące im. W. Nałkowskiego w Wołominie
             Patrycja Ściborowska- III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie
             Nina Rowicka- Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Urlach

Honorowym patronatem imprezę objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Muzeum Powstania Warszawskiego, Powiat Wołomiński, Burmistrz Tłuszcza, Instytut Pamięci Narodowej, Społeczny Komitet Opieki nad Grobami Poległych Żołnierzy Batalionu „Zośka”, Senator RP prof. dr Jan Żaryn, Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego. Patronat medialny sprawowali: „Wieści Podwarszawskie”, „Kurier Wi”, Goniec Tłuszczański”, „Express Tłuszcz”.
 

Zobacz także: