Historia siedzib tłuszczańskiego urzędu jest długa i burzliwa. Początkowo gmina nie miała własnej siedziby i od 1917 do 1930 roku znajdowała się ona w Kamienicy Szałowskiej przy ul. Warszawskiej w Tłuszczu, która została zniszczona podczas bombardowania we wrześniu 1939 roku. W latach 1930-1936 siedziba mieściła się w domu Rejcherta również przy ul. Warszawskiej, a od 1936 roku przeniesioną ją do domu hutnika Konieczyńskiego przy ul. Słowackiego w Tłuszczu. Najlepiej zachowane wspomnienia pochodzą z budynku przy ul. Szklanej, który wcześniej był budynkiem administracyjnym i mieszkalnym dla pracowników huty, a następnie przez wiele lat, po II wojnie światowej służył, jako siedziba urzędu. Dopiero dzięki staraniom Burmistrza Tadeusza Pietrzyka udało się zrealizować budowę ratusza. Inicjatywę zbudowania obiektu podjął i położył fundamenty pod ten obiekt naczelnik Miasta i Gminy Marek Gołaszewski. Przez pewien czas budowa była jednak wstrzymana. 17 czerwca 1995r. podjęto decyzję o wznowieniu prac, a niespełna dwa lata później odbyło się oficjalne otwarcie ratusza, choć już w lutym 1997r. interesanci byli przyjmowali w budynku przy ul. Warszawskiej 10 w Tłuszczu. Wcześniej Urząd wynajmował pomieszczenie biurowe od spółdzielni mieszkaniowej, co pochłaniało znaczne środki z gminnego budżetu.
Prezentujemy Państwu zdjęcia z otwarcia budynku Urzędu Miejskiego w Tłuszczu, które miało miejsce… 25 maja 1997 roku! Oznacza to, że w tym roku budynek będzie obchodził jubileusz 25-lecia istnienia. Obiekt poświęcił ks. bp. Kazimierz Romaniuk, a oprócz samorządowców uczestniczyli w nim także mieszkańcy.
Dzięki uprzejmości Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej w ramach bonusu dzielimy się archiwalnymi fotografiami przedstawiającymi wnętrza urzędu oraz pracowników podczas pracy. Rozpoznajecie na zdjęciach znajome twarze?